Art.Nr.: 116947, Herst.Nr.: ML-60-30-18-EU
inkl. 19 % MwSt. zzgl. Versandkosten
Weiter
    Derzeit nicht auf Lager
60GHz Outdoor PTMP + 5GHz with Integrated 18dBi (60GHz) & 14dBi (5GHz) sectior antenna.
IgniteNet™’s MetroLinq™ 60 Outdoor Base Station Sector is the world’s first 60GHz MultiPoint solution available on the market. The MetroLinq™ 60 Outdoor Base Station Sector enables high capacity connections to multiple endpoints in the world-wide unlicensed 60GHz band, allowing ultra fast deployment without the hassle of other frequency bands requiring a license. The MetroLinq™ 60 Outdoor Base Station Sector also includes a second 5GHz radio which acts as a backup on a client by client basis to provide integrated redundancy without any additional hardware or complexity!
Achtung: Lieferung erfolgt ohne Mountingkit!
Welcome to the IgniteNet Cloud
Easy, powerful, & affordable cloud-managed WiFi
For networks with up to 2 APs, thecloud management service is free for life.
Sign up or login now!
Overview:
  • Ultra low cost of operation
  • Bulk configuration and firmware management
  • Alerts and monitoring
  • Live device info and statistics
  • Safe and secure
Easy device adoption
  1. Plug in network cable to WAN port of device
  2. Add device’s serial number to your cloud account.
The device will do the rest!
Multi-level Dashboards
Cloud-level (account) dashboard
Or, drill down to site-level to view geographical and floor maps, as well as client data
Live device stats
View your AP’s system info, current throughput, and channel utilization
As well as active clients
Historical, too!
Client count over time, throughput, & channel utilization
Maintenance
Schedule bulk firmware upgrades or monitor configuration change tasks
Client history
View client’s connection history across a site or cloud!
Alerting
Receive emails for alerts when something goes wrong in your network
So, what else? Why the Ignite cloud?
Hidden costs of other solutions
  • Hardware
  • Time spent on server maintenance and upgrades
  • Hosting and bandwidth
  • Initial setup time and cost
  • Backup management
  • Power and cooling
  • Authorized user and security management
  • Failover/disaster recovery site and planning (not even possible with some solutions!)
Kunden, die diesen Artikel kauften, haben auch folgende Artikel bestellt:
Erdungsbandschelle, 428mm Erdungsbandschelle, 428mm
mimosa FlexiMount mimosa FlexiMount
Flachdachständer Extra 1 Platte, feuerverzinkt, 0.85 Meter 48mm Mast Flachdachständer Extra 1 Platte, feuerverzinkt, 0.85 Meter 48mm Mast
Datei Dateigrösse Download
IgniteNet User Guide.pdf
919.58 KB Download
ML-60-30-18-EU Datasheet
5 MB Download
Gewicht (kg) Abmessungen (L*B*H) / cm Zollcode
2.040 keine Informationen 8473302000
1 in dieser Kategorie
WIR SIND IHR KOMPETENTER LÖSUNGSANBIETER FÜR:
Kundengruppe
unangemeldet, inkl. MwSt
Willkommen zurück!
E-Mail-Adresse:
Passwort:
Passwort vergessen?
Neues Konto anlegen
Hersteller Info
Hersteller
Schnellkauf
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
Warenkorb
Ihr Warenkorb ist leer.
Zuletzt angesehen